Meniu

Duomenų valdymas ir analitika

Modulio anotacija. Nuolat besikeičiantys verslo poreikiai ir rinkos sąlygos priverčia įmones labai greitai reaguoti į pačius įvairiausius rinkos iššūkius ir būti pasiruošusioms prognozuoti  svarbius išorinius ir vidinius verslo aplinkos pokyčius. Siekdama didinti įmonės konkurencingumą, įmonės vadovybė dažnai susiduria su būtinumu užtikrinti priimamų sprendimų efektyvią informacinę paramą: įsidiegti verslo analitikos ir duomenų apdorojimo technologijas bei skatinti įmonės analitikos kultūros vystymą. Šių esminių faktorių kontekste modulis supažindina vadovus su verslo duomenų valdymo principais, analitikos pagrindais, verslo duomenų apdorojimu ir analitika pagrįstomis technologijomis, padedančiomis  įmonės vadovybei priimti optimalius strateginius ir taktinius sprendimus, apibrėžti ir realizuoti verslo analitikos strategiją, pasiekti analitikai iškeltus tikslus per įmonės informacinių poreikių detalizavimą ir realizavimą. Taip pat modulis apima įvairius verslo informuotumo gerinimo aspektus ir strategiškai svarbius duomenų valdymo klausimus, supažindina su pažangiomis verslo analitikos technikomis.

Skirta Jums, jei esate novatoriškai mąstantis vadovas, siekiantis gerinti verslo informuotumą ir dalinimąsi informacija bei žiniomis ir vystyti analitiką savo įmonėje. Modulis padės susipažinti su verslo įžvalgos (angl. Business Intelligence) ir duomenų analizės technologijomis, perprasti, kaip formuoti užduotis analitikams ir kaip jų pateikiamus atsakymus paversti vertę generuojančiais sprendimais, sužinoti apie šiuolaikines verslo analitikos ir duomenų valdymo tendencijas ir iššūkius, orientuotis IT rinkoje siūlomų produktų gausoje.

Baigę modulį, mokėsite apibrėžti informacinius poreikius, reikalingus sėkmingam verslo analitikos taikymui įmonėje, gebėsite suformuluoti strateginius ir taktinius  klausimus bei numatyti jų sprendimų gaires ir realizavimą įmonės informacinės platformos pagalba, žinosite kaip organizuoti ir taikyti duomenų valdymo ir verslo analitikos procesus įmonėje, mokėsite nustatyti analitinių ir kitokių susijusių IT produktų savybes, atitinkančias tikrą įmonės poreikį, įgausite bazines pažangios analitikos žinias.

Modulio vadovas dr. Michail Kazimianec turi ilgametę patirti duomenų valdymo ir verslo analitikos srityse, yra mokslinių straipsnių verslo įžvalgos ir duomenų gavybos temomis autorius, Swedbank, AB verslo įžvalgos tarnybos duomenų integravimo ir modeliavimo departamento vadovas, baigęs informacinių technologijų doktorantūrą (Free University of Bozen-Bolcano, Italy).

Modulio tvarkaraštį ir platesnę informaciją rasite ČIA>>