Profesorė
Telefonas:
El. paštas: *protected email*
Dr. (hp) Valdonė Darškuvienė yra ekonomistė, finansų specialistė, turinti turtingą dėstymo bei konsultavimo patirtį bedrovių finansų, verslo vertinimo, finansų strategijos bei bendrovių valdysenos srityse. Šia patirtimi nuolat dalinasi kviestinėse paskaitose, tarptautinėse mokslinėse konferencijose bei renginiuose verslui.
Aktyviai dalyvauja tarptautinėse mokslo iniciatyvose ir tinkluose, yra Lietuvos mokslo tarybos ekspertė. 2014-2017 m. dirbo Europos Komisijos H2020 MSCA ekspertų grupėje, rengiant teisės aktų pasiūlymus bei politikos iniciatyvas tyrėjų gebėjimų ugdymo ir karjeros plėtotės srityje. Europos Komisijos H2020 Gender ekspertų grupės sudėtyje rengė pasiūlymus Europos Komisijai, kaip integruoti lyčių įvairovės dimensiją į mokslinius tyrimus bei užtikrinti lyčių lygybę, dalyvaujant moksliniuose projektuose. Tarptautinio socialinės politikos ir viešojo sektoriaus ekonomikos tyrimų centro CIRIEC Mokslo komiteto narė. Tarptautinės apskaitos ir finansų profesionalų asociacijos AFECA narė, prezidentė (2014-2018). Asociacija, jungianti dvylikos Europos šalių bei JAV universitetus, parengė ir įgyvendino eilę ERASMUS+ Strateginės partnerystės projektų, skirtų studentų apskaitos, audito bei finansų gebėjimų ugdymui, taikant inovatyvias studijų bei mokymosi metodikas.
Dirbo vadovaujantį darbą – ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto mokslo prorektorė (2015-2019) bei ekonomikos katedros vedėja (2016-2017), anksčiau – Vytauto Didžiojo universitete Ekonomikos ir vadybos fakulteto prodekanė, finansų profesorė, rengė ir įgyvendino projektus studijų kokybei gerinti, tarptautiškumui didinti, kūrė tarptautines dvigubo diplomo magistrantūros studijų programas su pripažintais tarptautiniais partneriais Louvain School of Management (Belgija), NHH (Norvegija), Trento universitetas (Italija).
Mokslinių interesų sritys – bendrovių finansų, finansų elgsenos, tinklų, nuosavybės, bendrovių valdysenos, socialinės atsakomybės sandūroje. Kartu su Londono ekonomikos mokyklos (LSE), Berlyno laisvojo universiteto (Freie-Universitat Berlin), Kopenhagos verslo mokyklos (CBS), Corvinus universiteto ir kt. užsienio mokslininkais vykdytų mokslinių tyrimų projektų rezultatai publikuoti tarptautinėse monografijose, mokslo žurnaluose, Europos Sąjungos politikos dokumentuose (Eurofound PEPPER dokumentuose, EFES Position paper, 2014 ir kt.).
Socialinių mokslų (ekonomika) mokslų daktarės laipsnį įgijo Lietuvos mokslų akademijos Ekonomikos institute, o Vytauto Didžiojo universitete atlikta habilitacijos procedūra ir suteiktas profesorės vardas.
Programos kodas
GRAE027
Kreditai
6
Mokymosi kalba
Aims of the course
Applied valuation course builds on advanced corporate finance, and offers in-depth treatment of business valuation issues. It explores the main concepts, methodologies and tools of valuation through main theories, academic papers and case studies. The aim is to provide students with up-to-date knowledge of fundamental valuation techniques and its applications.
Learning outcomes
On completion of this course successful students will be able to:
Dėstytojai
FIN102
Annotation
This course unit focuses on the fundamental concepts of corporate finance. It is designed as an introduction to financial management, and covers both theoretical and empirical aspects of capital investment decisions, valuation and financing decisions. This course examines the financial goals of a corporation with an emphasis on value creation. The main goal of the course is to provide theoretical knowledge and practical tools that are required in financial decision-making.
This course unit aims to provide an understanding of main principles of corporate finance: core investment decision rules, capital budgeting, methods of long- and short-term financing, and associated theoretical and empirical issues.
• Analyse and evaluate company‘s activities and financial condition from financial statements (balance sheet, income statement, cash flow statement) applying financial ratios. • Apply the concept of the time value of money to solve various financial problems. • Evaluate investment projects using different methods: NPV (net present value) and its alternatives (IRR, payback method, profitability index). • Evaluate and compare different methods of long- and short-term financing. • Calculate company‘s WACC, interpret it and its components in perfect markets as well as taking taxes into account. • Relate the main tasks in financial management and corporate finance, discuss the risk of financial decisions. • Overview the process of M&A. • Work in teams, present work results both in writing and orally, substantiate decisions taken.
30 ETCS
Mokymosi valandų skaičius
1 semestras
Kaip kurti vertę organizacijai ir visuomenei? Kaip išlaikyti konkurencingą verslą pandemijos metu? Kokios priemonės tinka ekonomikos skatinimui naujoje realybėje?
„Šis neapibrėžtumo laikotarpis aiškiai parodė, kad ekonomika yra ne tik apie priežastis ir pasekmes, bet ir apie vertybes. Mes rinkų “neatrandame” kaip duotybės, mes jas patys kuriame. Kokias rinkas ir kokį verslą kursime ateityje? Kaip suderinti iš pirmo žvilgsnio nederančius tikslus – būti pelningais ir kurti vertę ne tik sau, bet ir visuomenei? Šio modulio metu analizuosime įvairius verslo atvejus ir diskutuosime, kaip ši neeilinė pandemijos situacija gali atverti galimybes verslui„
– Modulio vadovė Doc. dr. Virginija Poškutė
Organizacijų pažangumą ir konkurencingumą lemia ne tik vidiniai resursai, tačiau ir aplinka, kurioje įmonės veikia bei vyraujančios rinkos tendencijos. Gebėjimas suprasti supančią aplinką, atpažinti kritinius veiksnius ir analizuoti ekonominę, socialinę bei politinę informaciją vadovams leidžia priimti racionalius, konkurencinį pranašumą nulemiančius sprendimus.
Šiuolaikiniam lyderiui svarbu suprasti ne tik vartotojų ir organizacijų elgseną, bet ir gebėti interpretuoti makroekonominę aplinką. Makroekonominių rodiklių pokyčiai atveria naujas verslo galimybes ir kuria iššūkius konkurencingumo strategijai.
Modulyje analizuojamos konkurencingumo aktualijos paremtos Harvardo verslo mokyklos (JAV) Strategijos ir konkurencingumo instituto, steigėjo – prof. Michael Porter, parengta medžiaga. ISM Vadybos ekonomikos universitetas – pirmasis ir kol kas vienintelis universitetas Lietuvoje, kuriam suteikta teisė integruoti šią medžiagą į savo dėstomas disciplinas.
Temos, nagrinėjamos modulio metu, padės suprasti, kada ir kaip šalys ir verslai gali tapti konkurencingais, kas apsprendžia konkurencingumą XXI a. Modulio užsiėmimų metu diskutuosite kartu su ekspertais, kurie turi skirtingus požiūrius į ekonomiką, valstybės ir verslo santykius, verslo vaidmenį visuomenėje.
Baigę modulį išmoksite kritiškai analizuoti šalies, regiono ar verslo konkurencingumą, diskutuoti ir vertinti skirtingų ekonominės minties mokyklų požiūrius į valstybės ir verslo vaidmenis kuriant asmens ir šalies gerovę. Suprasite, kokias naujas verslo galimybes atveria gebėjimas reaguoti į socialines problemas visuomenėje ir ribų tarp privataus ir valstybinio sektoriaus bei civilinės bendruomenės nykimas.
PILNAS MODULIO APRAŠYMAS
Modulio vadovė | Doc. dr. Virginija Poškutė
Doc. dr. Virginija Poškutė, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytoja. Vilniaus universitete studijavo ekonominę kibernetiką, Europos socialinės politikos analizės magistro laipsnį jungtinių studijų metu įgijo Roskildės universitete (angl. Roskilde University) Danijoje ir Bath universitete (angl. University of Bath) Jungtinėje Karalystėje. Socialinių mokslų (ekonomikos) daktaro laipsnio studijos vyko Vilniaus universitete ir Tilburgo universitete (angl. Tilburg University) Nyderlanduose.
Doc. dr. Virginija Poškutė stažavosi ilgalaikėje mokslinėje Fulbright stažuotėje verslo etikos ir socialinės atsakomybės tematika. Taip pat stažavosi Harvardo verslo mokykloje (angl. Harvard Business School), Londono ekonomikos mokykloje (angl. London School of Economics), Fudano universitete (angl. Fudan University), Singapūro vadybos universitete (angl. Singapore Management University), Lorange verslo institute (angl. Lorange Institute of Business Zurich), Bledo vadybos mokykloje (angl. Bled School of Management).
Mokslininkė yra sukaupusi didelę tarptautinio darbo (Jungtinių Tautų vystymo programa, Leuveno universitetas, CEPS/INSTEAD institutas Liuksemburge, kitų tarptautinių organizacijų projektai) ir dėstymo patirtį. Docentės interesų sritys: gerovės ekonomika, konkurencingumas, socialinė politika, verslo ir valstybės bendradarbiavimas, verslo etika ir socialinė atsakomybė.
Studentų atsiliepimai
Eglė Karčiauskaitė | VĮ „Lietuvos oro uostai“ Projektų vadovė
„Studijas ISM vadovų magistrantūroje pasirinkau dėl noro tobulėti ne tik darbinėje aplinkoje. Didelę įtaką modulio pasirinkimui turėjo dėstytojai ir nuomonės lyderiai, kurių komentarus ir straipsnius sekiau viešojoje erdvėje, tačiau nemažiau maloniai nustebino universitete sutikta akademinė aplinka – studentai, turintys ilgametę, unikalią patirtį skirtinguose sektoriuose. Sinergija tarp studentų ir dėstytojų motyvuoja, įkvepia ir suteikia neįkainojamą galimybę pažvelgti į praktines situacijas kitomis akimis.“
Jurgita Vaičiulionienė | UAB „Fondia Lietuva“ Direktorė
„Kokia gerovės valstybė kuriama Lietuvoje? Kuo naudinga privataus ir viešojo sektoriaus partnerystė? Kaip įgyti ir išsaugoti konkurencinį pranašumą? Modulis – itin praplečiantis akiratį, suteikiantis galimybę susipažinti ne tik su įvairiomis patirtimis – valstybių, verslų, lektorių, kolegų, bet ir ateities tendencijomis. Lengviau skirtingais pjūviais vertinti gaunamą informaciją, ypač viešąją, šiandien šalyje ir pasaulyje vykstančius procesus. O tai lemia kokybiškesnių sprendimų priėmimą.“
GRAV012
Course Description
This course introduces advanced applications in financial management that are geared to maximize firm value. Topics include valuation, investment techniques, estimation of cash flow, and various aspects of risk management. This course will go into details into some of the major corporate finance issues: financing and optimal capital structure, investments, considerations on becoming a publicly-traded company, company valuation methods most commonly used.
Learning Outcomes
During this course, you will: