Vyr. lektorius
Telefonas: +370 5 2123960
El. paštas: *protected email*
Programos kodas
HUM108
Kreditai
3
Mokymosi kalba
Dalyko anotacija
Akademiniai darbai ir darbų pristatymas priklauso mokslo darbų sričiai, todėl turi atitikti bendruosius tokio tipo darbų reikalavimus tiek struktūros, pristatymo ir įforminimo, tiek turinio atžvilgiu. Kokybiški akademiniai darbai rašomi ir pristatomi moksliniu stiliumi, taisyklinga, aiškia ir tikslia lietuvių kalba. Akademinio rašymo ir prezentacijų kurse aptariama akademinių darbų struktūra (įvadas, dėstomoji dalis, išvados), mokslinio teksto struktūra. Studentai mokosi analizuoti mokslinį tekstą ir pristatymus, juos redaguoti ir tikslinti, įsisąmonina normas, ir mokosi kurti savo individualų mokslinį tekstą, juos įforminti pagal bendruosius darbų reikalavimus, įvertinti teksto kokybę ir išsakyti ir pagrįsti savo nuomonę. Aptariamos mokslinio stiliaus stilistinės ypatybės: abstraktumas, tikslumas, objektyvumas, logiškumas, jų lingvistiniai požymiai ir raiška tekste ir žodinėje prezentacijoje.
Darbo tikslas
Kurso tikslas – įgyti žinių apie akademinių darbų struktūrą, svarbiausias mokslinio stiliaus ir rašymo ypatybes, specifines mokslinio stiliaus raiškos priemones ir tų darbų įforminimą, žodinį pateikimą, tobulinti įgūdžius kuriant individualų mokslinį tekstą, jį tinkamai įforminti ir pristatyti.
Dalyko studijų siekiniai
Dėstytojai
HUM164
6
Šiame kurse asmenybė yra suvokiama, kaip įgūdžių rinkinys ir kūrybiškumas yra laikomas vienu iš galimų asmenybės įgūdžių. Šio kurso teorinėse paskaitose ir pratybų metu klausytojai supažindami su pagrindiniais asmenybės psichologijos teiginiais ir teorijomis; yra nagrinėjami kūrybiškumo pagrindai, motyvacija, kaip kūrybos variklis ir asmenybė, kaip kuriantis, tobulėjantis subjektas. Studentai supažindinami su psichosocialinio proceso ypatumais. Yra nagrinėjami verbalinės ir neverbalinės komunikacijos elementai, jausmų psichologijos dėsningumai, grupinio ir komandinio bendravimo aspektai; yra gilinamasi į kūrybos procesą individualiu bei socialiniu aspektu, į kūrybiškumo skatinančius / slopinančius veiksnius bei kūrybiškumo lavinimo būdus.
Pratybų metu dalyviai praktiškai išbando komunikacijos įgūdžius ir aptaria jų svarbą kasdienėje veikloje, nagrinėja kaip pasireiškia vienas ar kitas socialinės psichologijos dėsnis. Taip pat praktiniai užsiėmimai yra skirti studentų individualių asmeninių savybių ir pasitikėjimo savimi nustatymui, individualiam (ir grupiniam) įvertinimui (ir įsivertinimui) bei analizavimui; asmeninės veiklos valdymo būdų pasirinkimui; komandinio elgesio įgūdžių lavinimui. Žinios ir patyrimas suteikia galimybę gilesniam ir platesniam savo asmeniniam ir profesiniam augimui bei tobulėjimui, aiškesniam ateities planų, karjeros matymui; išmoktų kūrybiškumo principų pritaikymui praktinėse veiklose.
Šiame kurse yrai sąsajos tarp savo ir kitų asmenybės suvokimu ir pažinimu; empatija; pasitikėjimu savimi, karjeros matymu. Ypatingas dėmesys bendravimo etikos tobulinimui ir kūrybiškumo skatinimui socialinės psichologijos kontekste.