COVID-19

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas rūpinasi savo bendruomenės sveikata ir gerove, todėl imasi visų reikalingų prevencinių priemonių, padedančių užtikrinti darbuotojų ir studentų saugumą bei sumažinti COVID-19 užsikrėtimo riziką.

Informuojame, kad priimtas sprendimas pratęsti bakalauro studentų mokymus nuotoliniu būdu iki semestro pabaigos. Paskaitos, egzaminų sesijos ir tezių gynimas vyks nuotoliniu būdu. Esant bet kokiems pasikeitimams, informuosime studentus elektroninu paštu. Platesnę bendrą informaciją, kokios priemonės taikomos karantino metu, galite rasti ČIA.

Bendrosios prevencijos priemonės universitete

Prie centrinio įėjimo, lifto, auditorijų, koridoriuose, hole bei kitose bendrose erdvėse sudaroma galimybė rankų dezinfekcijai ir užtikrinamas nuolatinis šių priemonių papildymas.

Universitetas taip pat užtikrina nuolatinį patalpų vėdinimą prieš paskaitas ir per pertraukas. Bendrosios patalpos taip pat vėdinamos ir po kitų veiklų. Dažnai liečiami paviršiai bus valomi ne rečiau kaip 2 kartus per dieną.

Jei nėra galimybės išlaikyti 2 metrų atstumo, studentai, svečiai, dėstytojai ir darbuotojai universiteto bendrose uždarose erdvėse, auditorijose, bibliotekoje turi dėvėti veido nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius, veido diskelius, etc.). Neįgalumą turintys asmenys, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali, šio reikalavimo gali nepaisyti.

Paskaitų ir renginių metu tarp dalyvaujančių asmenų turi būti išlaikomas ne mažesnis nei 1 metro atstumas.

Universitete negalima lankytis asmenims, kuriems privaloma izoliacija, pasireiškus karščiavimui (37,3 °C ir daugiau) turint ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys ir pan.). Studentai, dėstytojai ar darbuotojai, esant poreikiui, gali pasimatuoti temperatūra recepcijoje (I rūmai, pagrindinis holas).

Pasireiškus karščiavimui (37,3 °C ir daugiau) arba ūmiam viršutinių kvėpavimo takų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiams (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys ir pan.), asmuo nedelsiant turi palikti universiteto patalpas ir kreiptis konsultacijai į asmens sveikatos priežiūros įstaigą arba Karštąja koronaviruso linija telefonu Nr. 1808.

Siekiant užtikrinti efektyvią informacijos sklaidą prie įėjimo į universitetą ir bendrose erdvėse pakabinti informaciniai plakatai ir leidžiamos informacinės žinutės TV ekranuose apie pagrindines privalomas apsaugos priemones: asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą ir kt.); kaukių dėvėjimą; draudimą dalyvauti veiklose asmenis, kurie karščiuoja arba turi kvėpavimo takų ligų požymių.

Informacija studentams

Paisant saugumo reikalavimų, paskaitose dalyvaujantys studentai turi išlaikyti atstumą, todėl auditorijose galima sėsti tik į tam tikras vietas, kurios nėra pažymėtos skiriamąją juosta. Perstumdyti kėdžių ir stalų auditorijose negalima. Paskaitos dalyviai vienas tarp kito turi išlaikyti ne mažesnį nei 1 metro atstumą.

Paskaitos metu bei universiteto uždarose patalpose studentai turi dėvėti veido apsauginę kaukę. Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali. Pamiršus veido apsaugos priemonę, studentas gali ją įsigyti I rūmų hole pardavimų automatuose.

Išlaikant dviejų metrų atstumą veido apsaugos priemonių galima nedėvėti valgant I rūmų hole maisto zonoje.  Kitose universiteto erdvėse valgyti negalima.

Jei maitinimas yra organizuojamas pertraukų metu koridoriuje (pvz., Vadovų magistrantūros studijos), dalyviai valgydami privalo išlaikyti 2 metrų atstumą tarp asmenų.

Universitete negalima lankytis studentams, kuriems privaloma izoliacija, pasireiškus karščiavimui (37,3 °C ir daugiau) turint ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys ir pan.). Pasireiškus karščiavimui (37,3 °C ir daugiau) arba ūmiam viršutinių kvėpavimo takų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiams (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys ir pan.), asmuo nedelsiant turi palikti universiteto patalpas ir kreiptis konsultacijai į asmens sveikatos priežiūros įstaigą arba Karštąja koronaviruso linija telefonu Nr. 1808. Pasijutus blogai, susirgus ir t.t., privaloma informuoti universiteto administraciją el. paštu info@ism.lt

Studentas privalo nedelsiant informuoti universiteto administraciją el. paštu info@ism.lt apie privalomą izoliaciją arba jam nustatytą COVID-19 ligą.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokie yra COVID-19 simptomai?

Simptomai yra panašūs į gripą – karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais sukelia plaučių uždegimą, sepsį ir septinį šoką, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

 

Kaip galima užsikrėsti COIVD-19?

Koronavirusai yra perduodami nuo žmogaus žmogui dažniausiai artimo sąlyčio su sergančiuoju koronavirusine infekcija metu. COVID-2019 taip pat gali būti perduodamas nuo žmogaus žmogui. Virusas plinta per orą kvėpavimo takų sekretų lašeliais, kuriuos žmonės išskiria į aplinką čiaudėdami, kosėdami ar iškvėpdami. Užsikrėsti įmanoma ir liečiant įvairius aplinkos daiktus, kurie yra užteršti COVID-19.

 

Kur reikėtų kreiptis pajutus COVID-19 simptomus?

Jeigu žmogus yra jaunesnis nei 61 metų, jis turi skambinti šeimos gydytojui, kuris pacientą pats užregistruos į karščiavimo kliniką arba skambinti karštąją koronoviruso linija 1808, kur pats gali užsiregistruoti testui dėl koronaviruso mobilioje stotelėje.

 

Visi reikalingi pagalbos telefonai ir nuorodos ČIA

 

Ką daryti, jeigu nustatytas COVID-19?

Jei studentui nustatyta COVID-19 liga, jis nedelsiant turi informuoti studijų universiteto administraciją el. paštu info@ism.lt ir Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC), universitetas ir darbuotojas turi bendradarbiauti su NVSC nustatant sąlytį turėjusius asmenis ir jiems taikant 14 dienų izoliaciją

Dėstytojui arba darbuotojui sužinojus apie jam nustatytą COVID-19 ligą, jis privalo nedelsiant informuoti personalo skyrių ir Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC), universitetas ir darbuotojas turi bendradarbiauti su NVSC nustatant sąlytį turėjusius asmenis ir jiems taikant 14 dienų izoliaciją

 

Kaip apsisaugoti nuo viruso?

Medicininių kaukių dėvėjimas yra viena iš kvėpavimo takų infekcijų, tarp jų ir naujojo koronaviruso (SARS-CoV-2) prevencijos priemonių viruso paveiktose teritorijose. Tačiau vien tik kaukės dėvėjimas nesuteikia visiškos apsaugos, todėl ji turi būti naudojama kartu su kitomis prevencijos priemonėmis: rankų higiena, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketu, pirštinėmis ir pan.

 

Apsisaugoti nuo viruso padeda dažnas rankų plovimas. Tai viena svarbiausių profilaktinių priemonių, norint išvengti susirgimo. Rankas reikėtų plauti dažnai ir kruopščiai su vandeniu ir muilu bent 20 sekundžių. Jei muilo ir vandens nėra, taip pat galima naudoti alkoholio pagrindu pagamintą rankų antiseptiką su ne mažiau kaip 60 proc. alkoholio. Virusas į organizmą gali patekti per akis, nosį ir burną, todėl nerekomenduojama liesti veidą nenuplautomis rankomis.

  • Apsisaugoti padeda palaikoma švara ir patalpų vėdinimas.
  • Čiaudėjant ar kosėjant derėtų prisidengti burną alkūne.
  • Patariama vengti didelio žmonių susibūrimo.

 

Ar COVID-19 išgydomas?

Specifinio gydymo nuo COVID-19 ligos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

 

Ar galima keliauti į užsienį?

Laikoma, kad grįžusieji iš užsienio turėjo didesnę galimybę užsikrėsti COVID-19, todėl jiems rekomenduojamas 14 d. nuo paskutinės dienos buvimo svečioje šalyje inkubacinis periodas. Atvykusiems iš COVID-19 paveiktų valstybių būtina 14 dienų izoliacija. Valstybių sąrašą, iš kurių grįžus būtina izoliacija galima rasti ČIA.

Aktuali informacija grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą ČIA.

 

Kitos naudingos nuorodos:

https://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/duk-covid-19/kokie-covid-19-simptomai-ir-gydymas

https://koronastop.lrv.lt/lt/#naujienos

https://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/operaciju-vadovo-sprendimai