Meniu

Netenkina studijų kokybė užsienyje? Nežinai, ar rasi darbą pabaigęs studijas? O gal tiesiog pasiilgai draugų, šeimos ir Lietuvos? Patikėk, tokių kaip Tu – labai daug. 

Nesvarbu, kokios Tavo dvejonių priežastys, mes Tavęs laukiame ISM universitete ir esame pasiruošę Tau padėti. 

Tu turi galimybę persikelti studijų kreditus, įgytus kituose universitetuose. Tai reiškia, kad stojantieji neprivalo studijų pradėti nuo pirmo kurso, o gali sėkmingai jas pratęsti, išklausydami tik trūkstamus dalykus.

Ką Tau siūlome:

-Aukštą studijų kokybę – Tau dėstys Oxfordo, Niujorko, London School of Economics, St. Andrews ir kitų prestižinių universitetų dėstytojai

-Puikias karjeros perspektyvas – mūsų apklausos rodo, kad pagal specialybę dirba 98% absolventų, 60% studentų pradeda dirbti studijų metu, o uždirba daugiausiai – net 20% daugiau nei kitų Lietuvos universitetų

-Inovatyvius mokymo metodus – mokysiesi pagal naujausias metodikas, dirbsi komandose, lavinsi prezentavimo ir derybų įgūdžius

-Studijas anglų kalba

-Tarptautinę aplinką – kas trečias dėstytojas ir kas septintas studentas yra iš užsienio

-Dvigubo diplomo ir mainų galimybes 100+ universitetų visame pasaulyje

Žemiau rasi dažniausiai užduodamus klausimus, tačiau visuomet kreipkis į mus (bs@ism.lt arba +370 5 212 39 53), ir kartu rasime geriausią sprendimą Tavo ateičiai.


Štai ką apie studijas ISM pasakoja ISM studentai​!

​„Dar mokydamasi gimnazijoje žinojau, kad noriu studijuoti politikos mokslus arba ekonomiką. Stojau į daugiau nei 15 universitetų visame pasaulyje, o 2017 m. rudenį pradėjau politikos mokslų studijas Amerikos Universitete Paryžiuje. Nors ir puikiai leidau laiką, jaučiau, kad aplinka buvo skirta ne man, o studijos nebuvo vertos kainos, kurią sumokėjau. Po semestro Prancūzijoje nusprendžiau grįžti ir tęsti mokslus LCC universitete Klaipėdoje. Praėjus pirmai savaitei aš supratau, kad tai nėra vieta, kurioje galėčiau kažko siekti. Girdėjau apie Ekonomikos ir Politikos programą ISM, tad nusprendžiau stoti išankstinio priėmimo metu. Manau, kad tai buvo geriausias sprendimas, kokį aš kada nors priėmiau, nes ISM turi tiek daug ką pasiūlyti. Dalyvauju daugumos klubų veiklose ir esu apsupta geriausių dėstytojų iš viso pasaulio. Man patinka būti įkvepiančios ir motyvuotos bendruomenės dalimi. Kol kažkur užsienyje ieškojau sau geriausios vietos, ji visada buvo prieš mano nosį gimtajame mieste.“

Evelina Tvorogal, Ekonomikos ir politikos programos studentė

 

 

„Tikiu, kad savo laimę kuriame patys. Savo studentišką laimę susikūriau perstojusi į ISM universitetą. Žinau, jog kiekviena ten praleista akimirka padeda man tobulėti, suteikia žinių, įkvepia tikromis istorijomis ir leidžia dalintis idėjomis su bendraminčiais. Man ISM yra ne tik universitetas, man tai tapo gyvenimo dalimi, dėl kurios esu labai laiminga.“

 

Rūta Gavėnaitė, Verslo vadybos ir rinkodaros programos studentė

 

 

 

 

„Prieš perstojant į ISM, studijavau University of Exeter, Jungtinėje Karalystėje, Ekonomikos ir politikos programoje. Exeter universitetas mane iš esmės tenkino, tik ten man trūko kontaktinių valandų su studentais, ir paskaitų bei seminarų buvo labai mažai. Manęs labiau netenkino pati Jungtinė Karalystė, joje esanti kultūra, žmonės, bendravimas. Labai pasiilgau namų, draugų, šeimos, Lietuvos.“

Karina Isačenkova, Ekonomikos ir politikos programos studentė

 

 

 

 

 

Ar žinojai?

ISM naudoja Europos kreditų perkėlimo sistemos etiketę (angl. European credit transfer system - ECTS). Pagrindinis šios sistemos tikslas – nustatyti bendrus akademinių rezultatų pripažinimo principus bei užtikrinti aiškų ir sklandų studijų kreditų perkėlimą tarp Europos Sąjungos bei kitų dalyvaujančių šalių universitetų.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Bendri perstojimo reikalavimai

-Perstojančiųjų studijų rezultatai turi atitikti studijų pakopą, sritį, kryptį bei programos dalykinius reikalavimus. Kiekvienas atvejis yra svarstomas individualiai.

-Jei studijų dalykas studijuotas ne ISM, jis įskaitomas, kai jo įvertinimas yra ne mažiau kaip 6, jei Studijų komisija nenusprendžia kitaip. Kiekvienas atvejis svarstomas individualiai.Kokius dokumentus pateiki?

Kokius dokumentus pateiki?​

Asmuo, pageidaujantis, kad būtų įskaityti studijų rezultatai ISM priėmimo skyriui turi pateikti: 

-Prašymą studijuoti, kuriame turi būti nurodyta studijų programa kurioje studijuoja ir ketina studijuoti 

-dokumentus apie studijų rezultatus: diplomą, jo priedėlį (priedą) bei dalykų aprašus, jeigu asmuo yra įgijęs aukštąjį išsilavinimą; studijų (akademinę) pažymą bei dalykų aprašus, jeigu asmuo yra Lietuvos ar užsienio aukštosios mokyklos studentas arba yra studijavęs, bet nebaigęs studijų.

*asmeniui studijuojančiam ar studijavusiam ISM, bet nebaigusiam studijų, pageidaujant įskaityti studijų rezultatus studijų dalykų aprašų pateikti nereikia.

Ką vertina studijų komisija?

-Studijų programos teisinį statusą ir aukštojo mokslo išsilavinimą ar dalinių studijų rezultatus liudijančių dokumentų autentiškumą;

-asmens pateiktus dokumentus – studijų rūšį, studijų programos tipą, studijų formą; 

-surinktų kreditų skaičių;

-gautą studijų dalyko įvertinimą;

-studijų komisija, remdamasi diplomo priedėliu arba studijų (akademine) pažyma ir dalykų aprašais, įvertina studijų rezultatų ir ketinamos studijuoti programos studijų rezultatų atitiktį;

-bendrojo universitetinio lavinimo studijų dalykas įskaitomas be apribojimų; 

-studento laisvai pasirenkami dalykai įskaitomi be apribojimų;  

-baigiamasis darbas/projektas ir (ar) baigiamasis egzaminas neįskaitomas.

Kaip vyksta perstojimo procesas?

1.Studentams norintiems perstoti į bakalauro studijų programas reikia kreiptis į bakalauro studijų priėmimo skyrių el. paštu bs@ism.lt. Studentams norintiems perstoti į magistrantūros studijų programas reikia kreiptis į magistrantūros studijų priėmimo skyrių el. paštu msc@ism.lt .

2.Persiųsti reikalingus dokumentus tikrinimui.

3.Registruotis ISM priėmimo sistemoje adresu https://my.ism.lt​. Užsiregistravus pateikti visus reikalingus dokumentus ir stojamosios studijų įmokos kvitą. Stojimo mokestis į bakalauro studijų programas - 50 Eur. Stojimo mokestis į magistrantūros studijų programas – 80 Eur.

4.Laukti kvietimo studijuoti (kvietimas teikiamas el. paštu arba telefonu).

5.Nurodytomis datomis atvykti pasirašyti studijų sutarties.

Kada ir kaip pateikti prašymą?

-Priėmimas į aukštesnius kursus vyksta du kartus per metus. 

-Priėmimas į rudens semestro studijas vykdomas ISM Išankstinio priėmimo metu nuo 2020 vasario 1 d. iki balandžio 30 d. arba nuo 2020 m. liepos 1 d. iki rugpjūčio 23 d.

-Priėmimas į pavasario semestro studijas vykdomas nuo 2021 m. sausio 15 d. iki vasario 1 d.

-Prašymai teikiami elektroninėje priėmimo sistemoje https://my.ism.lt. 

Kokios finansavimo galimybės?

Keisti studijų programą, neprarandant valstybės finansavimo, galima toje pačioje studijų krypčių grupėje. Tais atvejais, kai naujos studijų programos norminė studijų kaina yra didesnė už esamos studijų programos kainą, kainų skirtumas padengiamas programą norinčio keisti studento lėšomis.

Valstybės remiama studijų paskola studentams yra teikiama  lengvatinėmis sąlygomis per kredito įstaigas (bankus). Kiekvienais mokslo metais studentai gali kreiptis dėl naujos paskolos studijų kainai sumokėti ir gyvenimo išlaidoms padengti. Nemokėk už mokslą studijų metu, tavo išlaidas padengs valstybė. Valstybės studijų fondo paskola dengia studijų kainą ir pragyvenimo išlaidas.  Palūkanos pradedamos skaičiuoti  tik baigus studijas, o paskolą pradėsi grąžinti praėjus metams po studijų, mokėdamas vidutiniškai 110 Eur/mėn. kartu su palūkanomis (www.vsf.lt).

Kada prasideda studijos?

Priimtiesiems į aukštesnį studijų kursą asmenims studijų pradžia sutampa su rudens arba pavasario semestro studijų pradžia. Esant programų neatitikimui, studentui sudaromas individualus studijų planas, o studijų mokestis skaičiuojamas pagal papildomų studijų paslaugų kainą.

Papildoma informacija perstojantiems iš užsienio

Pagrindiniai dokumentai, kuriuos reikia pateikti ISM priėmimo skyriui:

-Išsilavinimo dokumentas;

-Išsilavinimo dokumento priedas;

-Asmens dokumentas.

Papildomi dokumentai:

-Vardo/pavardės keitimo dokumentas;

-Ankstesnio išsilavinimo dokumentai;

-Dokumentų vertimai;

-SKVC pažyma (Jei neturi ISM vertinimo);

-Kiti dokumentai/informacija, reikalingi sprendimui priimti;

-Įforminant priėmimą/pasirašant studijų sutartį, pakviestieji studijuoti privalo pateikti originalius dokumentus arba notaro patvirtintas dokumentų kopijas.

Specialieji dokumentų reikalavimai pagal šalis yra pateikiami ČIA.​

PAPILDOMA INFORMACIJA:

Jeigu studijų programos skiriasi daugiau, nei yra reikalaujama, tokiu atveju, galima dalyvauti bendrajame priėmime ir studijas pradėti nuo pirmojo kurso. Pradėjus studijas studijų skyriui galima teikti prašymą dėl išklausytų dalykų užskaitymo. Studijų skyrius galėtų įvertinti studijų dalykus ir, jeigu kurie nors dalykai būtų užskaityti, jų pakartotinai mokytis nereikėtų. Dalykų užskaitymas tuo pačiu principu galimas net tik iš naujo stojant į studijų programą, tačiau ir perstojant. 

Perstojant nėra žiūrima į valstybinių brandos egzaminų rezultatus, figūruoja tik Universiteto pasiekimai bei atitikimas perstojimo kriterijams. Išskyrus aukščiau minėtą atvejį, kuomet studijos pradedamos nuo I kurso.​

Ieškoti renginių
Naujiena

Siekiant išvengti koronaviruso grėsmės ISM studentai mokysis nuotoliniu būdu

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, reaguodamas į koronaviruso keliamą grėsmę, nuo penktadienio iki mokslo metų pabaigos stabdo ugdymo procesą universiteto patalpose. Studentai mokysis ir visas užduotis atliks nuotoliniu būdu. Į universiteto erdves studentai ir pašaliniai asmenys įleidžiami taip pat nebus. 

2020-03-12
Naujiena
Siekiant išvengti koronaviruso grėsmės ISM studentai mokysis nuotoliniu būdu

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, reaguodamas į koronaviruso keliamą grėsmę, nuo penktadienio iki mokslo metų pabaigos stabdo ugdymo procesą universiteto patalpose. Studentai mokysis ir visas užduotis atliks nuotoliniu būdu. Į universiteto erdves studentai ir pašaliniai asmenys įleidžiami taip pat nebus. 

2020-03-12
Renginys

Studijų parodose Vilniuje ir Kaune - ISM dėstytojų ir studentų patarimai

Artėja stojimo į aukštąsias mokyklas metas, kai abiturientams teks priimti vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – išsirinkti studijų programą ir universitetą. Kaip nesuklysti renkantis studijas ir priimti teisingą sprendimą? Kokie įgūdžiai ir žinios bus ypatingai svarbūs ateities darbo rinkoje?

2020-01-23
Renginys
Studijų parodose Vilniuje ir Kaune - ISM dėstytojų ir studentų patarimai

Artėja stojimo į aukštąsias mokyklas metas, kai abiturientams teks priimti vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – išsirinkti studijų programą ir universitetą. Kaip nesuklysti renkantis studijas ir priimti teisingą sprendimą? Kokie įgūdžiai ir žinios bus ypatingai svarbūs ateities darbo rinkoje?

2020-01-23
Renginys

ISM Atvirųjų durų diena 2019

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas atveria duris ir jau kovo 16 dieną kviečia užsukti bei iš pirmųjų lūpų išgirsti aktualiausią informaciją apie ISM bakalauro studijų programas. 

2019-03-16
Renginys
ISM Atvirųjų durų diena 2019

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas atveria duris ir jau kovo 16 dieną kviečia užsukti bei iš pirmųjų lūpų išgirsti aktualiausią informaciją apie ISM bakalauro studijų programas. 

2019-03-16
Naujiena

Svarbi informacija stojantiesiems į bakalauro studijas

Nors jau baigėsi LAMA BPO pirmasis priėmimo etapas, stojantieji į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą gali stoti LAMA BPO papildomo priėmimo metu arba ISM papildomo priėmimo metu.

 

2017-06-29
Naujiena
Svarbi informacija stojantiesiems į bakalauro studijas

Nors jau baigėsi LAMA BPO pirmasis priėmimo etapas, stojantieji į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą gali stoti LAMA BPO papildomo priėmimo metu arba ISM papildomo priėmimo metu.

 

2017-06-29
Naujiena

Kaip vyksta priėmimas į ISM bakalauro studijas?

Baigėsi jau trečioji 2017-ųjų metų bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas prašymų registravimo savaitė.

 

Nors iki prašymų studijuoti teikimo pabaigos dar liko visas mėnuo, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto priėmimo komisija kviečia nelaukti paskutinių savaičių bei artimiau susipažinti su priėmimo procesu.

2017-06-19
Naujiena
Kaip vyksta priėmimas į ISM bakalauro studijas?

Baigėsi jau trečioji 2017-ųjų metų bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas prašymų registravimo savaitė.

 

Nors iki prašymų studijuoti teikimo pabaigos dar liko visas mėnuo, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto priėmimo komisija kviečia nelaukti paskutinių savaičių bei artimiau susipažinti su priėmimo procesu.

2017-06-19
Naujiena

Bendrasis priėmimas į bakalauro studijas prasideda jau birželio 1 dieną!

Nuo birželio 1 dienos prasideda bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Priėmimą organizuoja Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).

2017-05-23
Naujiena
Bendrasis priėmimas į bakalauro studijas prasideda jau birželio 1 dieną!

Nuo birželio 1 dienos prasideda bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Priėmimą organizuoja Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).

2017-05-23
Naujiena

ISM universiteto absolventams – neribotos karjeros perspektyvos

Lietuvoje jaunimo nedarbo problema išlieka viena opiausių, tačiau nepaisant to, ISM universiteto studentams dar besimokant universitete atsiveria didžiulės galimybės atlikti praktiką užsienyje, pirmaisiais studijų metais įsidarbinti prestižinėse įmonėse ar socialiniuose tinkluose apie save formuoti palankų įvaizdį būsimajam darbdaviui bei ieškoti karjeros iššūkių, o tai, anot ekspertų, lemia sėkmingą tolesnį įsitvirtinimą darbo rinkoje.
2017-05-11
Naujiena
ISM universiteto absolventams – neribotos karjeros perspektyvos
Lietuvoje jaunimo nedarbo problema išlieka viena opiausių, tačiau nepaisant to, ISM universiteto studentams dar besimokant universitete atsiveria didžiulės galimybės atlikti praktiką užsienyje, pirmaisiais studijų metais įsidarbinti prestižinėse įmonėse ar socialiniuose tinkluose apie save formuoti palankų įvaizdį būsimajam darbdaviui bei ieškoti karjeros iššūkių, o tai, anot ekspertų, lemia sėkmingą tolesnį įsitvirtinimą darbo rinkoje.
2017-05-11
Naujiena

Išankstinis priėmimas į bakalauro studijas jau įpusėjo!

Vasario 1 - balandžio 30 dienomis ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas vykdo išankstinį abiturientų priėmimą į bakalauro studijas. Išankstinio priėmimo metu į ISM universitetą kasmet įstoja apie 70 proc. bakalauro studijų programų studentų. Atrinkti kandidatai kvietimo studijuoti sulaukia gegužės mėnesį – dar prieš valstybinių egzaminų sesiją.

2017-03-06
Naujiena
Išankstinis priėmimas į bakalauro studijas jau įpusėjo!

Vasario 1 - balandžio 30 dienomis ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas vykdo išankstinį abiturientų priėmimą į bakalauro studijas. Išankstinio priėmimo metu į ISM universitetą kasmet įstoja apie 70 proc. bakalauro studijų programų studentų. Atrinkti kandidatai kvietimo studijuoti sulaukia gegužės mėnesį – dar prieš valstybinių egzaminų sesiją.

2017-03-06
Renginys

ISM dalyvavo studijų parodoje „Studijos 2017“ Vilniuje

Vasario 2–4 dienomis vyksiančioje tradicinėje XV–oje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto atstovai ne tik pristatė ateities tendencijas atitinkančias studijų programas, bet taip pat pakvietė tiesiog studijų parodoje išbandyti ISM 360º virtualų turą.
 
 
2017-02-02
Renginys
ISM dalyvavo studijų parodoje „Studijos 2017“ Vilniuje
Vasario 2–4 dienomis vyksiančioje tradicinėje XV–oje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto atstovai ne tik pristatė ateities tendencijas atitinkančias studijų programas, bet taip pat pakvietė tiesiog studijų parodoje išbandyti ISM 360º virtualų turą.
 
 
2017-02-02