Atnaujinamas Inovacijų ir projektų valdymo modulis
2020-09-04

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas atnaujina Vadovų magistrantūros Inovacijų ir projektų valdymo modulį jį sustiprindamas šiandien greitai besikeičiančioje rinkoje vadovams reikalingų kompetencijų vystymu.

Modulio vadovas dr. Saulius Šimkonis visiems apie projektų valdymo įgūdžių stiprinimą svarstantiems vadovams sako: „Greiti situacijos pokyčiai visuomet buvo inovatyvios aplinkos dalis. Tad gebėjimas į juos reaguoti bei perplanuoti gali nulemti inovacijos sėkmę. Diekite inovacijas bei pokyčius savo organizacijoje ir sustiprinkite savo projektų valdymo įgūdžius. Atnaujintame modulyje su žinomais šalies ekspertais išmoksite efektyviai valdyti projektų portfelį, nagrinėsite Agile elementus, tvariojo projektų vystymo tendencijas, kritinės grandinės principus. Visa tai padės Jūsų įmonei prisitaikyti prie dinamiškos aplinkos“.

Jis taip pat priduria, kad inovacijų ir projektų valdymo įgūdžius turinčioms organizacijoms su užgriuvusiais netikėtumais susidoroti daug lengviau, o tokios situacijos ištinka daug rečiau. Gebėjimas planuoti ir perplanuoti išaugina sėkmingos inovacijos organizacijoje galimybes. Atnaujintame modulyje vadovai būtent tobulins savo projektų valdymo sugebėjimus, nagrinės visus organizacijos projektinės veiklos lygius (projektų, programų, portfelių valdymą), vystys įgūdžius, kurie per projektinių kompetencijų gerinimą padės padidinti organizacijos inovacinius gebėjimus.

Krizė reikalauja nestandartinio mąstymo

Modulio dėstytoja dr. Inga Minelgaitė studijuojančius supažindins arba padės besimokantiems išplėsti tvarumo sąvoką ir giliau pažvelgti į jos turinį. Ji drauge su vadovais nagrinės, kaip kasdieninėje projektinėje veikloje galima užtikrinti didesnę ekonominę projektų vertę organizacijai, tuo pat metu prisidedant prie visuomenės gerovės bei aplinkos tausojimo.

„Kalbėsime ir apie tvarumo, kaip vertybės versle įsigalėjimo, pasaulyje ir kaip tai keičia įmonių strategijas bei būdus, kuriais įgyvendiname projektus. Analizuosime praktinius atvejus, kuomet tvarumo „trejybė” (pelnas, aplinka, visuomenė) prisideda prie įmonės strateginių tikslų įgyvendinimo. Taigi, per tvarumo prizmę žvelgsime tiek į kasdienines projektų įgyvendinimo aktualijas, tiek į būdus, kurie gali įkvėpti mus visiškai naujoms verslo įgyvendinimo idėjoms“, –sako modulio dėstytoja.

Vis dar svarstančius apie studijų sudėtingomis aplinkybėmis vertę, I. Minelgaitė tam sako galinti pateikti daugybę priežasčių.  Pasak jos, krizės metu reikia išeiti iš standartinių savo pačių mąstymo rėmų, idant prisitaikyti prie pakitusių sąlygų ir rasti naujus sprendimo būdus susidariusioms problemoms spręsti. Tačiau tai labai sunku padaryti neįsitraukus į iš esmės naują aplinką, nes esame linkę mąstyti inverciškai ir kasdieninės dėžutės rėmuose. 

„Studijos suteikia progą pažvelgti į verslo idėjas ir procesus iš skirtingų perspektyvų, išsivaduoti iš kasdienybės standartų ir  įgyti naujų kompetencijų. Studijos dažnai suburia bendraminčius ir suteikia jėgų judėti į priekį. Kuomet krizės akivaizdoje žmonės kartu siekia ir dirba augimo ir tobulėjimo link, ne tik praplečiamas profesinis tinklas, tačiau neretai susiformuoja ir ilgametės draugystės“, – sako dr. I. Minelgaitė.

Daugiau dr. Ingos Minelgaitės įžvalgų apie tvarumą galite rasti čia: https://www.delfi.lt/verslas/nuomones/inga-minelgaite-tvarumas-turi-buti-uzkoduotas-imones-strategijoje.d?id=84969221

Dr. Sauliaus Šimkonio publikacijos čia: https://www.lrt.lt/naujienos/verslo-pozicija/692/1206866/saulius-simkonis-du-nepatogus-klausimai-apie-visus-jusu-projektus
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/svietimas/organizacinei-atminciai-kaupti-ir-isvengti-klaidu-pades-pmo-233-1195530

Daugiau apie vadovų studijas ČIA.