Meniu

Apie ECTS

Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistema (ECTS)

Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemos (ECTS) tikslas yra užtikrinti sklandų bendradarbiavimą tarp aukštojo mokslo institucijų, suteikti standartizuotą ir suprantamą informaciją apie studijų programas ir nustatyti esminius principus, kad užsienio šalyse įgytos kvalifikacijos ir akademiniai rezultatai būtų visuotinai pripažįstami. Ši Europos Komisijos inicijuota sistema buvo pristatyta 1989 m.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas gali džiaugtis turintis Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemos (ECTS) sertifikatus Y20062009 ir Y20092013, suteikiamus tik toms aukštojo mokslo institucijoms, kurios sėkmingai taiko šios sistemos principus. Dėl griežtų reikalavimų ir įvertinimo kriterijų tik 20 iš 1500 Europos universitetų turi šiuos sertifikatus. Šis tarptautinis pripažinimas leidžia ISM būti viena iš Europos mokslinių institucijų, kuri yra pripažįstama tarptautinių mainų dalyvių, o studentai turi galimybę rinktis iš plataus spektro mokslo įstaigų savo mainų programoms.

Daugiau apie ECTS galite skaityti oficialiame Europos Komisijos puslapyje.

ECTS kreditų paskirstymas pagal studentų darbo krūvį, siekiant įgyvendinti  užsibrėžtus mokslo tikslus.

Studijų programos ISM universitete yra matuojamos ECTS kreditais. ECTS sistema pagrįsta studentų darbo krūviu ir yra būtina, kad būtų pasiekti numatyti mokymosi tikslai. Vienas kreditas lygus 27 val. mokymosi. Kiekvienas semestras ISM – ne daugiau kaip 30 ECTS kreditų.