Akmenės savivaldybė jungiasi prie „Švietimo lyderystės“
2020-06-17

Akmenės rajonas prisideda prie nacionalinės „Švietimo lyderystės“ programos ir skiria stipendiją savo švietimo įstaigų vadovams, mokytojams, darželio auklėtojams tobulintis ir kelti kvalifikaciją ISM Vadybos ir ekonomikos universitete. Konkurso būdu atrinktas kandidatas galės nemokamai studijuoti magistrantūrą ir gauti tvirtas žinias vadybos srityje.

Programos vienas iš pagrindinių tikslų – sudaryti galimybes švietimo įstaigų esamiems ir būsimiems vadovams studijuoti magistro studijų programoje „Švietimo lyderystė“. Tad siekdama aukščiausios ugdymo kokybės švietimo įstaigose, Akmenės rajono savivaldybė ir  prisideda prie nacionalinės „Švietimo lyderystės“ programos, skatindama savo švietimo įstaigų vadovus, mokytojus, darželio auklėtojus tobulintis ir kelti kvalifikaciją. 

„Mokiniai iš mokytojo gauna ne tik egzaminams reikalingų žinių, tačiau perima ir jo pasaulio suvokimą. Savo pavyzdžiu mokytojas gali skatinti siekti daugiau, suteikti drąsos, nebijoti pokyčių ir imtis iniciatyvos. Mokymasis visą gyvenimą yra įkvepiantis pavyzdys ne tik moksleiviams, bet ir visiems aplinkiniams. Tad prisidedame prie „Švietimo lyderystės“ programos ir nekantriai lauksime, kai mūsų deleguoti atstovai pradės studijas ir į Akmenės kraštą grįš su nauju polėkiu, į jį atneš šviežių žinių bei idėjų“, – sakė Vitalijus Mitrofanovas, Akmenės rajono savivaldybės meras.

„Švietimo lyderystės“ programa sukurta atsižvelgiant į švietimo sektoriaus poreikius bei iššūkius, ji paremta moderniausiomis mokymo metodikomis. Prie programos kviečiami jungtis tie, kuriems rūpi pokyčiai švietimo srityje – savivaldybės, verslo įmonės, privačios mokyklos. Programą kuruoja ISM Fondas. 

„Nuolat pabrėžiama, kad jaunoji karta yra mūsų ateitis. Tačiau kokia šviesi ji bus priklauso tik nuo įdėto darbo, o jis visų pirma turi prasidėti švietimo sektoriuje. Kaip jaunas žmogus žvelgs į pasaulį, su kokiomis vertybėmis gyvens, kiek jam rūpės aplinkiniai, valstybė, pasaulis, ateitis priklauso nuo mūsų suaugusiųjų, tų kurie jį supa kiekvieną dieną. Todėl „Švietimo lyderystės“ programa atlieka labai didelį darbą, nes jos dalyviai mokslus baigs žinodami, ko reikia, kad vaikai visų mūsų ateitį kurtų labai šviesią“, – sako ISM Fondo direktorė Aneta Šlekytė-Kaminienė. 

„Švietimo lyderystės“ programa – nacionalinis projektas. Prie „Švietimo lyderystės” programos prisijungė bei mokytojams stipendijas magistrantūros studijoms jau suteikė dvylikametė dvikalbė mokykla „Erudito” licėjus, Vilniaus, Marijampolės, Jonavos, Radviliškio savivaldybės, o nuo šiol ir Akmenės rajonas.

Projektą „Švietimo lyderystė” kuruojantis ISM Fondas visus švietimo misijai neabejingus asmenis, verslus ir savivaldybes, kviečia prisijungti prie šios prasmingos iniciatyvos. Dėl bendradarbiavimo kreiptis galima į ISM Fondo direktorę Anetą Šlekytę-Kaminienę el. paštu bei telefonu 869855617.

Paramos organizacijos ISM Fondas tikslas – suteikti galimybę jaunuoliams studijuoti ISM universitete nepriklausomai nuo jų finansinių galimybių bei vystyti filantropijos tradicijas universiteto bendruomenėje. Nuo 2011 metų ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas drauge su ISM Fondu ir verslu vykdo „100 talentų” stipendijų programą, kuria sudaromos sąlygos geriausiais balais mokyklas baigusiems jaunuoliams nemokamai gauti aukščiausios kokybės išsilavinimą ISM universitete. Kiekvienais metais apytiksliai 20 proc. stipendijų įsteigia mecenatai, o likusiems studijas finansuoja ISM universitetas. Nuo 2011 m. ISM „100 talentų“ stipendiją yra gavę daugiau nei 300 jaunuolių.