Absolvento Mykolo Stumbro sėkmingos karjeros istorija
2020-11-19

Lengvų ar tiesių kelių nueiti ten, kur iš tikrųjų nori – nėra, arba bent jau man dar nepavyko tokių atrasti. Pasiekti Kauno „Žalgirio“ krepšinio analitiko poziciją man prireikė 539 dienų.

Nuo ko viskas prasidėjo

Pamenu studijuodamas antrame ir trečiame kurse finansus, bandžiau savo laimę patekti į NBA (nacionalinės krepšinio asociacijos) praktikanto poziciją. Turbūt ne man vienam yra žinomas vilties kupinas jausmas, kai išsiunti savo CV ir motyvacinį laišką į svajonių darbovietę ar poziciją. Tačiau kokios galimybės nukonkuruoti šimtus kitų kandidatų iš viso pasaulio?

Supratau, kad norint pasiekti užsibrėžtą tikslą reikia sekti pavyzdžius aplinkui, ieškoti kontaktų, kurie gali pastūmėti reikiama kryptimi ir toliau nuosekliai dirbti. Vienas iš tokių žmonių buvo tuometinis NBA komandos krepšinio analitikas, kuris man patarė užsiimti šia veikla. Nuo šio pokalbio praėjus apie 1,5 metų aš pasirašiau sutartį su Kauno „Žalgiriu“.

Patirtys studijų metu

2017 metų rudenį drauge su tuometine kurso drauge, o dabar ir savo žmona, Milda, išvykome į Oslą, „BI Norwegian Business School“, studijuoti pagal ISM dvigubo diplomo programą. Tai buvo naujos patirties ir nuoseklaus darbo metai. Studijų metai praleisti Norvegijoje leido investuoti visą savo dėmesį krepšinio analitikai. Per tuos metus sukūriau nemažai modelių, analizavau Eurolygos, Europos taurės ir Lietuvos krepšinio lygos čempionatus. Visa tai dariau vildamasis patekti į vieną iš didžiųjų Lietuvos klubų.

Po studijų, grįžus į Lietuvą, teko ilgai belstis į krepšinio klubų duris bandant „parduoti“ krepšinio analitiką ir įtikinti klubus į tai investuoti. Praėjo labai ilga vasara, o pasiūlymų vis dar nebuvo. Rudenį prasidėjo baigiamojo bakalauro darbo rašymas ir praktikos paieška, todėl ilgiau laukti nebegalėjau ir įsidarbinau finansų analitiku automobiliais prekiaujančioje įmonėje (back to the roots).

Bakalauro rašymas ir nuolatinis darbas išties slopino entuziazmą toliau belstis į krepšinio pasaulio duris. Tačiau viduje vis dar nenorėjau paleisti svajonės ir mažais žingsniais ėjau toliau. Manau čia ir buvo kertinė vieta, kodėl man pavyko. Aš, nors ir ne taip entuziastingai kaip anksčiau, tačiau nenustojau toliau analizuoti krepšinį ir ieškoti galimybių. Dabar, jau kaip esamas krepšinio analitikas galiu pasakyti, kad net ir mėtant iš kitos aikštelės pusės ir to nenustojant stengtis, kamuolys vis vien įkris.

Karjeros pradžia

Būtent taip ir atsitiko. Turėjau vieną, antrą susitikimą su „Žalgirio“ vadovybe. Tuomet trečią, kai savo darbus pristačiau trenerių štabui. Čia man labai padėjo ne tik pastangos, bet ir studijų metais „Business Information Systems“ kurse įgytos praktinės žinios apie „Microsoft Power BI“ programą, kurias vedė Adas Keserauskas.

Viskas pamažu (patikėkite, kaip lėtai man slinko laikas tuo metu) išsirutuliojo iki sutarties pasirašymo ir 2019 metų pradžioje jau buvau „Žalgirio“ organizacijos dalis (prieš pat 6-ių iš eilės pergalių seriją Eurolygoje)

Man pasisekė, kad turėjau Mildą, kuri mane palaikė visus tuos metus Norvegijoje ir vis skatino nenuleisti rankų. Esu dėkingas ir ISM universitetui, kuris suteikė visus įrankius norint siekti užsibrėžto tikslo.