A. Stonys: raktas į sėkmingą, nuoseklų profesinį augimą yra nuolatinis mokymasis
2021-09-14

Aldaras Stonys, buvęs LRT televizijos vadovas, šiandien užima Registrų centro vyriausiojo specialisto pareigas. Jis – rezultato siekiantis, komandai atsidavęs profesionalas, kuris dieną visas jėgas skiria darbui, o laisvalaikiu tobulinasi ISM Vadovų magistrantūroje.

Kaip pats sako, raktas į sėkmingą, nuoseklų profesinį augimą yra nuolatinis mokymasis, nes šis „leidžia daug lengviau prisitaikyti prie pokyčių, jausti dabarties pulsą, suvokti ir identifikuoti, kas vyksta organizacijoje, ir lengviau rasti išeitis iš keblių situacijų“.

A. Stonys su ISM bendruomene dalijasi savo, kaip vadovo, augimo patirtimi, vertybėmis ir atradimais.

Kodėl pasirinkote Vadovų magistrantūros studijas ISM?

ISM – moderni mokymo įstaiga su puikiais dėstytojais ir programomis, puikia studijų kokybe ir kolegomis, mąstančiais panašiai kaip aš. Pats pirmasis impulsas studijuoti buvo susijęs su idėja, jog žmogus turi mokytis visą gyvenimą, ypač kai laikai tokie dinamiški ir viskas labai greitai tobulėja bei keičiasi. Pats daugybę metų dirbau reklamos ir televizijos srityje, tad siekiau pagilinti rinkodaros žinias.

Buvau tikras, kad daug žinau, bet norėjosi ir pasitikrinti, ir dar daugiau sužinoti. Tad pirminis tikslas buvo ne pačios Vadovų magistrantūros studijos, o būtent Strateginės rinkodaros ir vertės inovacijos modulio teikiamos žinios. Iškart supratau, kad mano turimos žinios gana siauros, o pati rinkodara gerokai platesnė ir sudėtingesnė, nei įsivaizdavau. Rinkodara vaidina vis didesnį vaidmenį šiuolaikinėse organizacijose bei jų valdymo struktūroje, kas leidžia organizacijoms užtikrinti sėkmingą veiklą ilgalaikėje perspektyvoje.

Mane visada domino finansai ir jų valdymas. Mano giliu įsitikinimu, finansai yra bet kurios organizacijos pamatas, leidžiantis jai išsilaikyti atėjus prastesniems laikams. Tad kitu moduliu pasirinkau Finansų valdymą ir strategiją. Kilau karjeros laiptais, reikėjo naujų žinių bei įgūdžių, tad išsirinkau Lyderystės modulį. Man tai buvo pats sunkiausias modulis. Lyderystės formų yra labai įvairių, sunku būti lyderiu sau pačiam, nekalbant, kai reikia vesti kitus.

Kokia didžiausia Jums asmeninė šių studijų nauda?

Manau, pirmiausia žinios, tada patirtis ir sykiu studijavę bendraminčiai. Man žinias taikyti praktikoje teko gan trumpai, tačiau jos tikrai leidžia gerokai plačiau mąstyti ir pažvelgti į situacijas iš skirtingų taškų, geriau suprasti, kaip veikia organizacija. Tai padeda prisidėti prie organizacijos tikslų, suprasti tiek save, tiek pačius vadovus. Galiausiai nežinai, kada ir kur tos žinios gali praversti, nes gyvenimas sparčiai keičiasi. Be to, jas galima taikyti mažiausiame ir kartu daugiausiai iššūkių keliančiame UAB’e – savo šeimoje.

Kuo vadovui svarbu mokytis visą gyvenimą (angl. lifelong learning)?

Nenorėčiau apsiriboti žodžiu „vadovas“, nes tai tinka kiekvienam žmogui, kuriam priimtina ši filosofija. Net neabejoju, kad mokytis reikia visiems, nes naujai įgytos žinios padeda daug lengviau prisitaikyti prie pokyčių, jausti dabarties pulsą, suvokti ir identifikuoti, kas vyksta organizacijoje, lengviau rasti išeitis iš keblių situacijų.

Kas paskatino sugrįžti rašyti magistro darbą?

Prisipažinsiu, kad parašyti darbą man pavyko ne iš karto. Suderinti darbą, mokslą, šeimą ir pomėgius – nemenkas iššūkis kiekvienam. Pirmas bandymas nepavyko, buvo gan nesmagu ir teko šiek tiek nusivilti savimi. Labai mėgstu pabaigti pradėtus darbus, todėl grįžau ir tuo džiaugiuosi. Esu dėkingas Kauno „Žalgirio“ organizacijai, kuri įsileido ir padėjo atlikti tiriamąjį darbą. Ši organizacija pasižymi aukšta kultūra ir darnia lyderyste. Lyderystė būdinga ne tik organizacijos vadovui, jį supančiai komandai, bet ir darbuotojams. Nebuvo lengva parašyti darbą, bet tikrai buvo verta. Galiausiai visada yra ISM darbo vadovai, kurie tą kelią padaro ne tokį jau vingiuotą. Didžiai dėkingas savo darbo vadovei Alisai Miniotaitei. Rašydamas atjaunėjau kokia penkiolika metų, žinoma, atsirado kelios naujos žilų plaukų sruogelės.

Kokie pokyčiai įvyko studijų metais ir po jų? Kokie pokyčiai dabar vyksta Jūsų gyvenime?

Kaip jau minėjau, studijuodamas kilau karjeros laiptais. Tapau „LRT“ televizijos vadovu. Tai buvo labiau darbo ir rinkos išmanymo nei studijų pasekmė. Tačiau studijuojant įgytos žinios man padėjo lengviau susitvarkyti su naujomis pareigomis, suprasti, kas vyksta, lengviau prisitaikyti. Vertinant pagal pasiektus rezultatus, buvau labai geras vadovas. Vis dėlto būti tiek vadovu, tiek lyderiu yra iššūkis, reikalaujantis daug psichologinių jėgų ir ištvermės, laiko, o svarbiausia – tiek savo tiesioginių vadovų, tiek sekėjų pasitikėjimo. Nors tai buvo labiau ne pareigų, o mano laiko planavimo problema, kentėjo asmeninis gyvenimas, tam tikra prasme buvo skriaudžiami artimiausi žmonės ir draugai, o kartu ir aš pats. Tad natūraliai apniko abejonės, ar tai tikrai tas gyvenimo kelias, kurį noriu rinktis.  Turėjau didelę prabangą padaryti pertrauką ir apsvarstyti savo ateities planus. Todėl… todėl aš ir toliau mokausi, nes mano stiprioji pusė – skaičiai ir jų interpretacija. Baigiau „Vilnius Coding School“ Duomenų analitikos kursus ir suku duomenų analitiko keliu, o ISM įgytos žinios leidžia tuos duomenis interpretuoti bei padeda Registrų centre priimti teisingus sprendimus.

Daugiau apie ISM Vadovų magistrantūra ČIA